Prelegent

Kasia Bem

Nauczycielka jogi i medytacji. Posiada zaszczytny tytuł „Master of Yoga” przyznany w systemie Sivananda Joga, a także uprawnienia do nauczania w innych systemach. Ma za sobą ponad 1000 godzin certyfikowanych kursów nauczycielskich i ponad 7000 godzin uczenia, kilkaset poprowadzonych warsztatów, setki odbytych kursów, szkoleń i odosobnień medytacyjnych. Spędziła 2 miesiące w jogicznym ashramie.  Niedawno ukazała się jej najnowsza książką „Happy Life. Sztuka Odpuszczania”, a także wznowienie bestsellera Happy Detoks. Kasia jest także autorką Happy Uroda oraz serii DVD Happy Joga. Od lat prowadzi warsztaty i wyjazdy z jogą, wykłady o jodze i harmonijnym życiu w równowadze, szkoli pracowników firm, występuje na imprezach rozwojowych i w mediach jako ekspert.

www.kasiabem.com

Temat wykładu:

„Happy Holistic, czyli 5 jogicznych filarów dobrego życia

O wykładzie: 

„Dlaczego dbacie o własne samochody bardziej niż o siebie samych? Dlaczego nie troszczycie się z taką samą uwagą o pojazd, jakim jest wasze ciało, i kierowcę, jakim jest wasz umysł?
–  pytał swoich uczniów Swami Sivananda

Swami nauczał, że  samochód potrzebuje 5 rzeczy, żeby jeździć: oleju silnikowego i smarów, które utrzymują pojazd w dobrym stanie, sprawnego akumulatora, chłodnicy, dobrej jakości paliwa oraz świadomego kierowcy.  W odniesieniu do człowieka olejem jest asana, dzięki której odżywiamy, rozciągamy oraz wzmacniamy nasze mięśnie, stawy, więzadła. Pranajama pomaga nam podłączyć się do akumulatora w splocie słonecznym, gdzie zgromadzona jest ogromna energia witalna. Dzięki technikom oddechowym energia ta jest uwalniana, regenerując ciało i umysł. Relaks działa jak chłodnica w aucie – nie doprowadza do „przegrzania”. Właściwa dieta jest jak paliwo dobrej jakości. Pozytywne myślenie i medytacja zwiększają świadomość i pozwalają pełniej przeżywać życie.

Po wnikliwej obserwacji zachodniego stylu życia, w oparciu o starożytne nauki jogi Swami Sivananda opracował 5 prostych zasad długiego i zdrowego życia. Są to tą: właściwy relaks, właściwe ćwiczenia, właściwy oddech, właściwa dieta, pozytywne myślenie i medytacja.

1) Właściwy relaks
Usuwa napięcia z ciała i umysłu. Jest kluczem do zdrowia, witalności i spokoju. Odświeża jak mocny sen w nocy.
2) Właściwe ćwiczenia
Asany – pozycje jogi. Rozciągają i tonizują mięśnie i więzadła, utrzymują ruchomość stawów, uelastyczniają kręgosłup, masują organy wewnętrzne, poprawiają krążenie i trawienie. Wywierają głęboki wpływ na umysł i ducha: uspokajają, przywracają wiarę w siebie i radość życia.
3) Właściwe oddychanie
Pranayama – techniki oddechowe jogi uczy jak naładować energią ciało i panować na stanem umysłu, regulując przepływ prany (energii życiowej).
4) Właściwa dieta
Odpowiednio zbilansowana, oparta na pokarmach naturalnych,  zapewnia lekkie ciało i spokojny umysł oraz zwiększa odporność. Najbardziej  zalecana jest świeża, naturalna żywność oparta na owocach, ziarnach i warzywach.
5) Pozytywne myślenie i medytacja
Według jogi źródło radości, spełnienia i błogostanu jest w nas samych. Medytacja pomaga dotrzeć do tego źródła.

Why Choose Us?

Our Values

Call For Bookings and Appointments